O przedszkolu

liczba odwiedzin: 179898

WYDARZENIA

O przedszkolu

 • "Patriotyczne Śpiewanie"

  "Patriotyczne Śpiewanie"
  09.11.2018

   

  Wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie wpisało się już w tradycję naszego przedszkola.

  Przedszkolaki, rodzice, dziadkowie i znajomi - wszyscy razem czcili dziś setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę śpiewając pieśni bliskie sercu każdego Polaka.

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej
  09.11.2018

   

  Nasze przedszkole przyłączylo się do akcji zaproponowanej przez Panią Minister i wzięło udział w biciu niecodziennego rekordu.

  122 dzieci i 23 osoby dorosłe o godzinie 11.11 w dniu 9 listopada zaśpiewało cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Polski Hymn  potrafią zaśpiewać nawet "maluchy". Brawo!

 • "Bal Gałganiarza"

  "Bal Gałganiarza"
  25.10.2018

   

  Od kilku lat w październiku obchodzimy Święto Przedszkola uczestnicząc w Balu Gałganiarza.

  Dziś - jak zwykle - bylo wesoło, śmiesznie, beztrosko... Wybraliśmy też Królową i Króla Balu z każdej grupy.

 • "Obrażone zabawki"

  "Obrażone zabawki"
  27.09.2018

   

  Teatrzyk Pluszaków "Rzepuś" zaprosił dziś dzieci na spektakl pt. "Obrażone zabawki".

  W czasie trwania przedstawienia dzieci były nie tylko widzami, ale również aktywnie w nim uczestniczyły. Dzieki temu były w stanie lepiej zrozumieć sens i przeslanie calej historii.

 • "Sprzątanie Świata"

  "Sprzątanie Świata"
  21.09.2018

  Po raz kolejny wszystkie przedszkolne grupy wzięły dziś udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata".

  Przedszkolaki dzielnie radziły sobie z wyzwaniem. Uzbrojone w worki i rękawice wyruszyły na osiedle Piasta, by "posprzątać po brudasach". W wyniku tej akcji osiedle stało się czystsze, a dzieci - dumne i zadowolone z siebie - złożyły obietnicę, że zawsze będą dbać o środowisko.

 • Festyn "Pożegnanie lata"

  Festyn "Pożegnanie lata"
  19.09.2018

   

  Jesień powitaliśmy w doskonałych humorach, w towarzystwie najbliższych nam osób, na przedszkolnym placu. Tym razem pogoda nam dopisała: było ciepło i słonecznie, dlatego też i humory były doskonałe!

  Tradycyjnie już - w przerwie między kolejnymi tańcami - mogliśmy spróbować ciast przygotowanych przez rodziców, przedszkolnej galaretki i bigosu, a także wzmocnić się witaminami schowanymi w pięknych jabłkach.

 • W "Krainie Krasnoludków"

  W "Krainie Krasnoludków"
  19.06.2018

   

  Kolejny już raz odwiedziliśmy wyjątkowe miejsce: Krainę Krasnoludków. To była prawdziwa wyprawa! Na całodzienną wycieczkę pojechały z nami wszystkie panie z przedszkola, nawet panie kucharki. To one zapewniły nam ciepłą zupę i i kiełbaski z grilla, batoniki i bułeczki...  Nasze panie zadbały o czas potrzebny na jedzenie, gdyż atrakcji było tak wiele, że nikt nie był ani przez chwilę głodny :)

  Pływaliśmy na tratwie, jeździliśmy na kucykach, pokonywaliśmy tor przeszkód.... Jeszcze podróż na furze, opowieści o Królewnie Śnieżce i jej przygodach, domowy zwierzyniec i walka koziołka z kurą. Ach, i teatrzyk kukiełkowy.... Działo się tak wiele... O powrocie do przedszkola musieli przypomnieć nam panowie kierowcy czekający przy autokarach :)

 • "Mama, Tata i ja"

  "Mama, Tata i ja"
  05.06.2018

  Pod takim hasłem odbył się kolejny festyn w naszym przedszkolu.

  Wspaniała pogoda sprzyjała tańcom i zabawom prowadzonym przez grupę teatralną. Mogliśmy skakać (na dmuchanym zamku), losować (była loteria fantowa, z której dochód przeznaczono dla małego Franka), robić bańki lub ozdobne pióropusze, a w przerwach posilać się kiełbaską z grilla, słodkim ciastkiem lub galaretką.

   

 • 7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

  7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom
  04.06.2018

  PROGRAM PRZEDSZKOLNY

  · 07.06 (czwartek) „Czytanie jest the best” - czytanie bajek na trawie przez pracowników przedszkola; podsumowanie akcji   „Przedszkolaki czytają – projekt plecaczkowy” - mile widziany strój bajkowy, np. „Czerwony Kapturek”, „Smerf” lub rekwizyt z bajek, np. korona.

  ·  „Poczytaj i podaj dalej” – wymiana książek

  ·  „Moja ulubiona bajka”  - konkurs plastyczny  dla dzieci i rodziców

  ·  „Czytanie dzieciom przez zaproszonych gości” – rodziców, pracowników różnych instytucji, kibiców Jagiellonii Białystok.

 • "Na drodze mojego życia"

  "Na drodze mojego życia"
  09.05.2018

  W klubie "Zenit"  odbyła się XV edycja wojewódzkiego konkursu dla dzieci z placówek promujących zdrowie  „NA DRODZE MOJEGO ŻYCIA” organizowanego przez nasze przedszkole.

              Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Podlaski Komendant Wojewódzki Policji,  Komendant  Straży Miejskiej w Białymstoku oraz Podlaski Państwowy Wojewódzki  Inspektor Sanitarny Wojewódzka i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku.

              Sponsorami nagród był Urząd Marszałkowski w Białymstoku, Urząd Miasta w Białymstoku, Miejska Komenda w Białymstoku, Straż Miejska w Białymstoku oraz nasze przedszkole.

              Do   II etapu konkursu "Olimpijki Przedszkolaka" zostało  zakwalifikowanych pięć drużyn 3osobowych z pięciu placówek: Przedszkole nr 3 w Sokółce, Przedszkole nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce, Przedszkole Samorządowe nr 22 w Białymstoku, Przedszkole  Samorządowe nr 30 im. Św. Jana Pawła II "Radosne" w Białymstoku, Przedszkole Samorządowe nr 68 im. Janusza Korczaka w Białymstoku.

             

  Dzieci wspaniale się bawiły Rozwiązywały zadania umysłowe i sprawnościowe. Otrzymały dyplomy, medale, puchary,  i prezenty.

  Organizatorzy

  Małgorzata Andrejewicz, Halina Rygorczuk

 • "Kto ty jesteś? Polak mały"

  "Kto ty jesteś? Polak mały"
  27.04.2018

   

  W dniu 27.04.2018 odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Kto ty jesteś? Polak mały” dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

  W konkursie udział wzięło 12 przedszkolaków (po dwoje dzieci z każdej grupy) wyłonionych w trakcie eliminacji wewnątrzgrupowych.

  Występy dzieci oceniało jury.

  Poziom występów był bardzo wyrównany i trudno było wyłonić zwycięzców, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników.

 • Świętujemy Dzień Ziemi

  Świętujemy Dzień Ziemi
  24.04.2018

   

  "Więcej zieleni na Dzień Ziemi" - z takim hasłem i stworzoną własnoręcznie "petycją" przedszkolaki udały się do Urzędu Miasta Białystok na spotkanie z Panem Prezydentem.

  Nasze oczekiwania i życzenia przekazaliśmy na ręce Pani Urszuli Mirończuk - rzecznika prezydenta Białegostoku - która obiecała, że władze miasta poważnie potraktują nasz mały, ale liczny głos.

 • "Turniej wiedzy o Polsce"

  "Turniej wiedzy o Polsce"
  19.04.2018

   

  Nasze przedszkole było organizatorem miejskiego konkursu, w którym przedszkolaki miały wykazać się  wiedzą o własnym mieście i kraju.

  Do finału zakwalifikowano pięć drużyn. Wśród nich znalazł się również zespół z naszego przedszkola w składzie:

  Tomasz J, Wiktor, Paweł z grupy III

  Wiedza dzieci, poziom wszystkich drużyn, były niezwylke wysokie. O uplasowaniu się na poszczególnych miejscach decydowały minimalne różnice w punktacji. Trzecie miejsce naszych chłopców w "Turnieju... " to doskonała pozycja i dowód ich ogromnej wiedzy o naszym kraju. Gratulujemy!

  Międzyprzedszkolną rywalizację uświetnił występ "Gumisiów": "Na Podlasiu byłem..."

 • "Znów na zamku w Bajaderze"

  "Znów na zamku w Bajaderze"
  03.04.2018

   

  Dziś w zaczarowaną podróż zabrał nas TEATR CONIECO.

  W czasie przedstawienia  odwiedziliśmy kólestwo Bajadera i znaną nam już postać: Ankę-Jagodziankę.

  W spektaklu wystąpiły również nasze przedszkolaki grając role dam i rycerzy.

 • Teatr w przedszkolu

  Teatr w przedszkolu
  20.03.2018

   

  Do naszego przedszkola zawitała dziś grupa teatralna "POD ORZEŁKIEM".  To bardzo lubiani przez przedszkolaki artyści, ponieważ często zapraszają dzieci na scenę i pozwalają im "współtworzyć" przedstawienie. Tym razem przygotowali dla nas sztukę "Kukła z wiejskiego podwórka" opowiadający o czterech porach roku.

 • Powitanie Wiosny

  Powitanie Wiosny
  19.03.2018

   

  Nasze przedszkole już 19 marca żegnało zimę i witało wiosnę.

  Podczas przedszkolnej uroczystości dzieci pomogły "spakować się " zimie żegnając ją piosenką "Uciekaj zimo".

  Wiosnę witaliśmy pięknymi, samodzielnie wykonanymi kwiatami, w zielonych strojach, skandując wiosenne hasła przygotowane w grupach oraz tańcząc i śpiewając o tej pięknej porze roku.

  prowadzące Ania i Basia

 • Witamy kandydatów na przedszkolaka!

  Witamy kandydatów na przedszkolaka!
  01.03.2018

   

  Dzisiejszy dzień rozpoczął cykl spotkań, które kandydatom na przedszkolaka mają przybliżyć, pokazać i przekonać do przedszkola.

  W trzech salach zorganizowano  zabawy o różnej tematyce, w których dzieciom towarzyszyli rodzice i starsze przedszkolaki.

  Mamy nadzieję, że Wam się podobało :)

 • Wojewódzki Festiwal recytatorsko- muzyczny „Zdrowym być”

  Wojewódzki Festiwal recytatorsko- muzyczny „Zdrowym być”
  28.02.2018

   

  W Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się XV edycja Wojewódzkiego Festiwalu recytatorsko- muzycznego „Zdrowym być” organizowanego przez nasze przedszkole.

  Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Wojewódzka i Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Białymstoku.

  Gośćmi na festiwalu byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty, MODM-u, Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji sanitarno - Epidemiologicznej oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

  Sponsorami nagród był Urząd Miasta w Białymstoku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz nasze przedszkole.

  W festiwalu wzięło udział  26 dzieci z 14 placówek białostockich i wojewódzkich.

  Występy dzieci były na wysokim poziomie, były one przeplatane zabawami ruchowymi powadzonymi przez panią Anię B. z WORD oraz prowadzące.

  Oprócz festiwalu odbył się też wernisaż prac plastycznych o tematyce zdrowotnej. Prace przygotowały dzieci z placówek, które brały udział w festiwalu.

  Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i nagrody.

  Impreza zakończyła się zdrowym poczęstunkiem przygotowanym przez nasze przedszkole.

  Organizatorzy

  Beata Mioduszewska i Barbara Duda

 • Festiwal recytatorsko- muzyczny „Zdrowym być”

  Festiwal recytatorsko- muzyczny „Zdrowym być”
  26.02.2018

   

  Dziś odbył się wewnątrzprzedszkolny Festiwal recytatorsko - muzyczny „Zdrowym być” .

  Każda grupa zaprezentowała wiersz i piosenkę o tematyce zdrowotnej. Jury miało trudne zadanie, żeby wybrać dwoje najlepszych dzieci, bo występy były na wysokim poziomie. Po obradach komisja  wybrała Anitkę Stypułkowską z grupy „Gumisie” oraz  Kacpra Wysockiego z grupy „Kacperki” do reprezentowania naszego przedszkola na XV edycji Wojewódzkiego Festiwalu „Zdrowym być”.

  Gratulujemy wszystkim wykonawcom!!!

 • Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy
  22.01.2018

   

  Po raz kolejny nasz bal odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Tym razem "Zabawę z naszego podwórka" zapewnili animatorzy przebrani za zwierzęta: owca, wiewiórka, królik, kogut...

  Byly tańce i hulanki, wyścigi, konkursy, pokazy... Czas na balu uatrakcyjnił pokaz iluzjonistyczny prawie prawdziwego czarodzieja :) Czas płynął bardzo szybko, ponieważ wszyscy bawili się doskonale! Teraz pozostały nam wspomnienia i ... żal, że kolejny taki bal dopiero za rok.

   

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka
  ul. Mieszka I 19
  15-054 Białystok
 • 85 7416251