O przedszkolu

liczba odwiedzin: 130872

WYDARZENIA

O przedszkolu

 • "Kto ty jesteś? Polak mały"

  27.04.2018

   

  W dniu 27.04.2018 odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Kto ty jesteś? Polak mały” dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

  W konkursie udział wzięło 12 przedszkolaków (po dwoje dzieci z każdej grupy) wyłonionych w trakcie eliminacji wewnątrzgrupowych.

  Występy dzieci oceniało jury.

  Poziom występów był bardzo wyrównany i trudno było wyłonić zwycięzców, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników.

 • Świętujemy Dzień Ziemi

  24.04.2018

   

  "Więcej zieleni na Dzień Ziemi" - z takim hasłem i stworzoną własnoręcznie "petycją" przedszkolaki udały się do Urzędu Miasta Białystok na spotkanie z Panem Prezydentem.

  Nasze oczekiwania i życzenia przekazaliśmy na ręce Pani Urszuli Mirończuk - rzecznika prezydenta Białegostoku - która obiecała, że władze miasta poważnie potraktują nasz mały, ale liczny głos.

 • "Turniej wiedzy o Polsce"

  19.04.2018

   

  Nasze przedszkole było organizatorem miejskiego konkursu, w którym przedszkolaki miały wykazać się  wiedzą o własnym mieście i kraju.

  Do finału zakwalifikowano pięć drużyn. Wśród nich znalazł się również zespół z naszego przedszkola w składzie:

  Tomasz J, Wiktor, Paweł z grupy III

  Wiedza dzieci, poziom wszystkich drużyn, były niezwylke wysokie. O uplasowaniu się na poszczególnych miejscach decydowały minimalne różnice w punktacji. Trzecie miejsce naszych chłopców w "Turnieju... " to doskonała pozycja i dowód ich ogromnej wiedzy o naszym kraju. Gratulujemy!

  Międzyprzedszkolną rywalizację uświetnił występ "Gumisiów": "Na Podlasiu byłem..."

 • "Znów na zamku w Bajaderze"

  03.04.2018

   

  Dziś w zaczarowaną podróż zabrał nas TEATR CONIECO.

  W czasie przedstawienia  odwiedziliśmy kólestwo Bajadera i znaną nam już postać: Ankę-Jagodziankę.

  W spektaklu wystąpiły również nasze przedszkolaki grając role dam i rycerzy.

 • Teatr w przedszkolu

  20.03.2018

   

  Do naszego przedszkola zawitała dziś grupa teatralna "POD ORZEŁKIEM".  To bardzo lubiani przez przedszkolaki artyści, ponieważ często zapraszają dzieci na scenę i pozwalają im "współtworzyć" przedstawienie. Tym razem przygotowali dla nas sztukę "Kukła z wiejskiego podwórka" opowiadający o czterech porach roku.

 • Powitanie Wiosny

  19.03.2018

   

  Nasze przedszkole już 19 marca żegnało zimę i witało wiosnę.

  Podczas przedszkolnej uroczystości dzieci pomogły "spakować się " zimie żegnając ją piosenką "Uciekaj zimo".

  Wiosnę witaliśmy pięknymi, samodzielnie wykonanymi kwiatami, w zielonych strojach, skandując wiosenne hasła przygotowane w grupach oraz tańcząc i śpiewając o tej pięknej porze roku.

  prowadzące Ania i Basia

 • Witamy kandydatów na przedszkolaka!

  01.03.2018

   

  Dzisiejszy dzień rozpoczął cykl spotkań, które kandydatom na przedszkolaka mają przybliżyć, pokazać i przekonać do przedszkola.

  W trzech salach zorganizowano  zabawy o różnej tematyce, w których dzieciom towarzyszyli rodzice i starsze przedszkolaki.

  Mamy nadzieję, że Wam się podobało :)

 • Wojewódzki Festiwal recytatorsko- muzyczny „Zdrowym być”

  28.02.2018

   

  W Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się XV edycja Wojewódzkiego Festiwalu recytatorsko- muzycznego „Zdrowym być” organizowanego przez nasze przedszkole.

  Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Wojewódzka i Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Białymstoku.

  Gośćmi na festiwalu byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty, MODM-u, Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji sanitarno - Epidemiologicznej oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

  Sponsorami nagród był Urząd Miasta w Białymstoku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz nasze przedszkole.

  W festiwalu wzięło udział  26 dzieci z 14 placówek białostockich i wojewódzkich.

  Występy dzieci były na wysokim poziomie, były one przeplatane zabawami ruchowymi powadzonymi przez panią Anię B. z WORD oraz prowadzące.

  Oprócz festiwalu odbył się też wernisaż prac plastycznych o tematyce zdrowotnej. Prace przygotowały dzieci z placówek, które brały udział w festiwalu.

  Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i nagrody.

  Impreza zakończyła się zdrowym poczęstunkiem przygotowanym przez nasze przedszkole.

  Organizatorzy

  Beata Mioduszewska i Barbara Duda

 • Festiwal recytatorsko- muzyczny „Zdrowym być”

  26.02.2018

   

  Dziś odbył się wewnątrzprzedszkolny Festiwal recytatorsko - muzyczny „Zdrowym być” .

  Każda grupa zaprezentowała wiersz i piosenkę o tematyce zdrowotnej. Jury miało trudne zadanie, żeby wybrać dwoje najlepszych dzieci, bo występy były na wysokim poziomie. Po obradach komisja  wybrała Anitkę Stypułkowską z grupy „Gumisie” oraz  Kacpra Wysockiego z grupy „Kacperki” do reprezentowania naszego przedszkola na XV edycji Wojewódzkiego Festiwalu „Zdrowym być”.

  Gratulujemy wszystkim wykonawcom!!!

 • Bal karnawałowy

  22.01.2018

   

  Po raz kolejny nasz bal odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Tym razem "Zabawę z naszego podwórka" zapewnili animatorzy przebrani za zwierzęta: owca, wiewiórka, królik, kogut...

  Byly tańce i hulanki, wyścigi, konkursy, pokazy... Czas na balu uatrakcyjnił pokaz iluzjonistyczny prawie prawdziwego czarodzieja :) Czas płynął bardzo szybko, ponieważ wszyscy bawili się doskonale! Teraz pozostały nam wspomnienia i ... żal, że kolejny taki bal dopiero za rok.

   

 • "Przedszkolaki czytają"

  20.01.2018
  Dnia 16 października rozpoczyna się w naszym przedszkolu projekt plecaczkowy
   
  „Przedszkolaki czytają”
   
  Przedszkole otrzymało plecaczki z oferty
  Wydawnictwa Zakamarki.
   

  Projekt jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzin i nauczycieli. Ma on na celu wspieranie czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych, popularyzację wartościowej literatury dla dzieci.

   W trakcie trwania projektu każdy przedszkolak otrzyma na tydzień plecaczek z sześcioma książkami, które będzie miał za zadanie przeczytać wraz z rodzicami oraz wykonać prace plastyczną do wybranej książki. W poniedziałek plecaczek wraz z pracą plastyczną przynosi do swojej grupy. W kolejnym tygodniu plecaczek powędruje do kolejnego dziecka.

  Ze strony przedszkola akcja będzie wspierana zabawami, rozmowami i innymi działaniami wokół czytanych przez dzieci książek.

  Koordynator akcji: Barbara Duda

 • Wieczór kolęd

  11.01.2018

   

  W tym roku na "Wieczorze kolęd" było bardzo rodzinnie. Wystepujące dzieci wykonywały kolędy wraz ze swoimi najbliższymi. Piękny występ zaprezentowała rodzina Hewa i nasze urokliwe maluszki wraz ze swoją mama i siostrą - absolwentką naszego przedszkola, która akompaniowała na pianinie. Było tez wspólne śpiewanie kolęd oraz upominki dla wszystkich wystepujących dzieci.

  W tym roku "Wieczór kolęd" połączony był z "Kolędowaniem" w wykonaniu grupy Bulinki.

 • Jasełka 2017

  21.12.2017

   

  Tradycją najstarszej grupy przedszkolnej jest przygotowanie i przedstawienie Jasełek – czyli  opowieści o narodzeniu Pana Jezusa. Do tego wydarzenia dzieci z grupy V „GUMISIE”  przygotowywały się z dużym zaangażowaniem i z dużym wyprzedzeniem.

  21 grudnia w pięknych strojach i w świątecznej  scenerii  dzieci przedstawiły historię narodzin Dzieciątka wszystkim przedszkolakom,  a po południu także swoim rodzicom i rodzeństwu.

   Rozbrzmiewające  kolędy i pastorałki wprowadziły  wszystkich w wyjątkowy  nastrój  Świąt Bożego Narodzenia.

 • Mikołajki

  06.12.2017

   

  Już od rana we wszystkich grupach trwały gorączkowe przygotowania do wizyty Mikołaja. Z ogromną niecierpliwością dzieci wypatrywały go przez okna, nasłuchiwały pod drzwiami... i czekały. Długo czekały, ponieważ Mikołaj... zachorował. Nie zawiódł jednak dzieci i - kaszlący, z wysoką temperaturą  - pojawił się w przedszkolu, gdzie wszyscy otoczyli go szczególną opieką. To przecież tak niezwykły gość!

 • Patriotyczne śpiewanie

  09.11.2017
  "Takie będą Rzeczypospolite,
   jakie ich młodzieży chowanie"

  (Jan Sariusz Zamoyski)

  Eleganckie "Gumisie" i "Muminki" z przejęciem wypatrywały dziś gości. "Czy ktoś przyjdzie? Czy będzie z nami śpiewał?"

  Przyszli :) Rodzice, Babcie, Dziadkowie, rodzeństwo i przyjaciele z innych grup. 80 kotylionów rozdano w kilka minut... Było ich za mało!

  W przedszkolnych murach po raz pierwszy zabrzmiały: "Pierwsza Brygada", "Szara piechota", "Ułani" i inne piosenki śpiewane wspólnie przez trzy pokolenia.

 • Warsztaty dla nauczycieli

  07.11.2017

   

  Nasze przedszkole bylo gospodarzem warsztatów dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego z naszego miasta. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego przygotowała i poprowadziła je pani Agnieszka Jancewicz.

  Spotkanie odbyło się pod hasłem "Kreatywny nauczyciel to nauczyciel z wyobraźnią". Uczestnicy poznali i mieli okazję przećwiczyć metody i techniki stymulujące aktywność twórczą dzieci.

 • "Marzenia małego człowieka"

  06.11.2017

   

  Już za nami uroczyste podsumowanie II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Marzenia małego człowieka”.

  Celem konkursu było odwołanie się do nieprzemijających wartości wychowania z godnych z ideą Janusza Korczaka, przedstawienie oczyma dzieci wartości, marzeń.

  Na konkurs nadesłano prace z całej Polski, m.in. z Pszczyny, Ustronia, Chorzelowa, Białej Piskiej, Wrocławia. Komisja konkursowa nagrodziła prace w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki i 5-6-latki.

 • Bal Gałganiarza

  23.10.2017

   

  Balem Gałganiarza uczciliśmy po raz kolejny święto naszego przedszkola.

  Jak to na balach bywa - było kolorowo, wesoło i tanecznie! W strojach królowały paski i kropki, na buziach uśmiechy, a w muzyce - hity. Zabawa była wspaniała! Szkoda tylko, że taki bal jest raz w roku...

 • "Kto jest najpiękniejszy?"

  10.10.2017

  Wszystkie przedszkolne grupy uczestniczyły dziś w teatrzyku opowiadającym o przygodach pięknego motyla. Pięknego, ale leniwego... Motyl zrozumiał, że nie tylko wygląd jest w życiu ważny. Zrozumiały to też chyba przedszkolaki...

 • "Zdrowo na sportowo!"

  20.09.2017

   

  20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski dzień Przedszkolaka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy rodziców. Bawiliśmy się między innymi z Brazilian Soccers School oraz Strefą Wysokich Lotów.

  Zabawa była przednia!

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka
  ul. Mieszka I 19
  15-054 Białystok
 • 85 7416251