• Bezpieczne kawałki

• Ruszyła ogólnopolska akcja #bezpieczne kawałki, mająca na celu pokazać rodzicom oraz kadrze przedszkolnej jak dawać dzieciom jedzenie, którym łatwo można się zadławić.

Zróbmy razem coś dobrego!

Akcja  ma na na celu szerzyć wiedzę, która ratuje życie. Niech krojenie winogron (i innych produktów) stanie się nawykiem każdego rodzica i opiekuna odpowiedzialnego za karmienie małego dziecka.

Początki akcji #bezpieczne kawałki są ściśle związane z historią 3-letniego Mikołaja z Elbląga, który podczas drugiego śniadania zadławił się winogronem. Podane w całości bardzo szczelnie wpasowało się w drogi oddechowe chłopca. Obecnie Mikołaj jest w stanie śpiączki - nie chodzi, nie mówi. Niniejsza akcja #bezpieczne kawałki jest ogólnopolską akcją mającą na celu zapobieganie tego typu wypadkom, która ma uświadomić, że małym dzieciom (przynajmniej do 4 urodzin) trzeba kroić owalne w przekroju produkty (np. winogrona, pomidorki koktajlowe, rzodkiewkę) na ćwiartki - wzdłuż. W załączeniu także list przewodni akcji #bezpieczne kawałki oraz link do strony, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat samej akcji, jej organizatorów   https://oswajamjedzenie.pl/bezpiecznekawalki oraz materiały edukacyjne dot. samej akcji. Bezpieczeństwo dzieci jest dla każdego najważniejsze, stąd też serdeczna prośba o poświęcenie kilku minut dla zapoznania się z tematyką akcji #bezpieczne kawałki.

Paweł i Ewa  - rodzice z oddziału I Muchomorki