• Zwinne Smerfiki

KOŁO "ZWINNE SMERFIKI"

,,Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć,
        co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.”

Robert Fulghum

Zajęcia koła "Zwinne  Smerfy" są bezpłatne i skierowane do  dzieci  z grupy II Zajęcia będą odbywały się we czwartki od godziny 15.30 do 16.00 dla dzieci, które  w tym czasie pozostają w grupie .

Kreatywny przedszkolak potrafi myśleć samodzielnie, nie boi się wyzwań i wierzy we własne możliwości. Kreatywny przedszkolak umie zrobić coś po swojemu, nawet bez wskazania sposobu, tworzy rzeczy nowe, ciekawe, wychodzi poza schematy, reguły. Często jest nieprzewidywalny, ,,robi bałagan”, bywa głośny, ale jest pełen wspaniałych pomysłów.

Tu poprzez takie działania, zabawy muzyczne, ruchowe, badawcze, klejenie, malowanie, wycinanie, łączenie różnych materiałów  i  budowanie z różnego rodzaju klocków rozwijamy wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową, kreatywność  i cierpliwość. Zachęcamy dzieci do działania w zespołach.

PISANKI, PISANKI JAJKA MALOWANE..."

"MAGICZNE DINOZAURY"

"UFOLUDKI" ZABAWA PANTOMIMICZNA

"GWIAZDKI ŚNIEGOWE"

"BOMBKA" kolorowanie i wycinanie

Dzieci projektowały wzory na swojej bombce. Znalazły się tu gwiazdki, paski, kropki i wiele innych fajnych wzorów.

"KOLOROWY SZALIK" układanie rytmów

"ŚWIĘTY MIKOŁAJ" kolorowanie i wycinanie nożyczkami.

Idzie, idzie święty z nieba

Oto jest wśród nas.

Witaj święty Mikołaju.

Witaj, witaj nam.

"ELEKTRYCZNA EKIPA" zabawy z piosenką

"CO WIEMY O ZWIERZĘTACH" -zabawa rozwijająca koordynację słuchowo- wzrokowo- ruchową

"KASZTANY DLA WIEWIÓRKI" - segregowanie

"GRZYBKI MAŁE, GRZYBKI DUŻE" - zabawy przy muzyce

ZABAWY TRADYCYJNE W KOLE

"Mam chusteczkę haftowaną ..., "Stary niedźwiedź .."

To są dawne ale  fajne zabawy dla dzieci. Trzeba je przypominać.

"WPADŁA GRUSZKA DO FARTUSZKA..."

"KOLOROWE LISTKI"

"Spadają z drzewa żółte, rude i czerwone, wiatr je niesie wysoko w tę i tamtą stronę".