• Matematyczne

KOŁO MATEMATYCZNE  - MIŁOŚNICY GIER PLANSZOWYCH

W obecnym czasie zauważa się powrót do gier planszowych, które mają wielu zwolenników. Gry planszowe  integrują grupę rówieśniczą, wspomagają rozwój intelektualny. Uczą współdziałania, przestrzegania  reguł, przewidywania i podejmowania decyzji oraz  kontroli zachowania  i emocji, gdyż w grupie zupełnie inaczej należy się zachowywać niż siedząc samemu przed monitorem komputera, gdy przeciwnik nie widzi naszej reakcji.  Gry są wspaniałą formą rozrywki .

Zajęcia koła matematycznego będą się odbywały co drugi czwartek, przez 30 min. Podczas zajęć dzieci poznawać będą podstawy i taktykę gry w różne gry planszowe, a także ukierunkowywane będą na własny sposób myślenia. Udział w zajęciach będzie dobrowolny i ogólnie dostępny.   Uczestniczyć będą dzieci przebywające w tym czasie w grupie.

Terminy spotkań: 04.01, 18.01, 15.02, 29.02, 14.03, 28.03, 11.04, 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06 2024r.

Halina Rygorczuk

Miłośnicy gier planszowych