• Informatyczne - Sieciaki

Programowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, również na poziomie przedszkola. Wprowadzanie dzieci w wirtualny świat, zapoznanie z podstawami kodowania, a później programowania, służyć ma rozwijaniu przez dzieci tak bardzo pożądanych dziś umiejętności: analizowania, wnioskowania, planowania… Z tą myślą powstało w naszym przedszkolu koło informatyczne.

Podstawą wszystkich działań koła będzie KOD.

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza? - na takie i inne związane z matematyką, informatyką pytania będziemy starali się odpowiedzieć podejmując i analizując różnorodne działania. Zabawy w kodowanie rozpoczynamy od zabaw na dywanie, a z czasem powoli będziemy przenosić się w świat bardziej cyfrowy... W czasie zajęć pojawią się również roboty, które pomogą zrozumieć dzieciom podstawowe pojęcia matematyczne i na pewno uatrakcyjnią naukę poprzez zabawę, monitory interaktywne, tablety i inne urządzenia, które przybliżą dzieciom wirtualny świat.

Wszystkie proponowane zajęcia mają zachęcać dzieci do samodzielnego działania, do dostrzegania matematyki i informatyki wokół nas i przyjęcia jej jako zabawy, a nie przymusu. Jednym słowem: mają być dla dzieci zabawą, a nie pracą :)

ML

Zajęcia koła informatycznego odbywać się będą w środy, w godzinach poobiednich :)

Najbliższe zajęcia: środa, 24 kwietnia 2024

ODCZYTUJEMY INSTRUKCJĘ - 11 kwietnia 2024

KODOWANIA c.d. - 14 luty 2024

JAK ROZMAWIAĆ Z ROBOTEM? - 2 stycznia 2024

ZAKODOWANA CHOINKA   - 19 grudnia 2023

Projektujemy drogę OZOBOTA   - 21 listopada 2023

Rysujemy na tablicy interaktywnej - 7- 8 listopada 2023

Powolutku poznajemy możliwości, jakie daje użytkownikom program Esprit 2

Jak mówić do OZOBOTA - 25 października 2023

Oczywiście przy pomocy kodu :) Dziś poznaliśmy pierwszą komendę: "zawróć" i nauczyliśmy się tworzyć drogę.

"UWOLNIJ KSIĘŻNICZKĘ": budujemy pierwszy kod - 10 października 2023

"GRZYBOBRANIE": poznajemy podstawy kodowania - 27 września 2023

"ZBUDUJ TAK, JAK ARCHITEKT" - 12 września 2023

Za nami pierwsze zajęcia z kodowania...