O przedszkolu

liczba odwiedzin: 126495

WYDARZENIA

O przedszkolu

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka
  ul. Mieszka I 19
  15-054 Białystok
 • 85 7416251
 • "Mleczny wir"

  "Mleczny wir"
  08.05.2019

  "Mleczny wir" to tytuł eksperymentu, który przeprowadzały dziś wszystkie przedszkolaki.

  Do talerza wlaliśmy mleko, a następnie kolorowe barwniki.  Gdy na mleku zebrała  się już tęczowa tafla kolorów, wpuściliśmy kropelkami  płyn do mycia naczyń.  Barwniki pod wpływem płynu i zmiany napięcia powierzchniowego zaczęły  samoistnie wirować i mieszać się tworząc wspaniałe, barwne widowisko.

 • „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” - przedstawienie teatralne Fundacji PGE

  „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” - przedstawienie teatralne Fundacji PGE
  02.04.2019

   

  Dzieci poznały dziś uroczą wróżkę i dwóch braci, z których jeden - Bzik - nie potrafił mądrze obchodzić się urządzeniami elektrycznymi i został zamieniony w robota. 

  Aktorzy przypomnieli młodym widzom zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz numer alarmowy pogotowia energetycznego - 991. Młodzi widzowie mieli okazję dowiedzieć się, jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. A wszystko to za sprawą Programu Porfilaktycznego Fundacji PGE

 • Wielkanoc w Muzeum Wsi

  Wielkanoc w Muzeum Wsi
  29.03.2019

   

  Ostatnie kilka dni to wycieczki kolejnych prrzedszkolnych grup do Podlaskiego Muzeum sztuki Ludowej, gdzie przedszk0laki poznawały/przypominały sobie wielkanocne zwyczaje Podlasia.

  Tradycje wielkanocne naszego regionu są bardzo ciekawe, dlatego też dzieci - szczególnie te starsze - z uwagą słuchały opowieści odnajdując ich elementy we w lasnych domach. Najwięcej emocji wzbudziły jednak zabawy z wykorzystaniem pisanek :)

  Wyjazdy zorganizowano w ramach projektu "Przedszkolaki odkrywają świat".

 • Świętujemy pierwszy dzień wiosny!

  Świętujemy pierwszy dzień wiosny!
  21.03.2019

   

  Jak co roku hucznie powitaliśmy nową porę roku - Panią Wiosnę!

  Dzieci przebrane ozdobione wiosennymi kwiatami i "gałązkami" spotkały się na wspólnych tańcach, śpiewach i wiosennych zabawach.
  Tego dnia wspólnie rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki, śpiewaliśmy  oraz tańczyliśmy wiosennego rock and rolla. Mamy nadzieję, że dzięki temu wiosna już na dobre u nas zagości...

 • XVI Wojewódzki Festiwal Recytatorsko - Muzyczny "Zdrowym być"

  XVI Wojewódzki Festiwal Recytatorsko - Muzyczny "Zdrowym być"
  26.03.2019

   

  W tym roku XVI edycja Wojewódzkiego Festiwalu Recytatorsko-Muzycznego „ZDROWYM BYĆ" odbyła się w naszym przedszkolu. Wzięło w niej udział 25 dzieci z przedszkoli województwa podlaskiego: były dzieci z Augustowa, Knyszyna, Supraśla, Wasilkowa i wielu przedszkoli naszego miasta.

              Impreza objęta była patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Państwowego Wojewódzkiego  Inspektora Sanitarnego w Białymstoku  oraz  Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.

              Nagrody dla wszystkich uczestników sponsorował Urząd Miasta Białystok, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Rada Rodziców naszego przedszkola.

  Wszyscy występujący zaprezentowali na wysokim poziomie wiersze i piosenki o tematyce zdrowotnej.

 • Kino sferyczne cz. II

  Kino sferyczne cz. II
  21.02.2019

   

  Za nami kolejny seans w kinie sferycznym. Tym razem obejrzeliśmy film pt. "Polaris", który wyjaśnił nam zjawisko nocy polarnej.

 • Teatrzyk "Skrzynia pełna skarbów"

  Teatrzyk "Skrzynia pełna skarbów"
  14.03.2019

   

  Dziś gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja "Magik" z Białegostoku z przedstawieniem "Skrzynia pełen skarbów". Podczas spektaklu dzieci poznały marynarza, który po zejściu na ląd napotkał wiele przygód, dzięki którym dowiedział się, jak należy pomagać innym.

 • Uczymy się dbać o zęby

  Uczymy się dbać o zęby
  07.02.2019

   

  Fundacja Wiewiórki Julii przygotowała dla nas bardzo atrakcyjne zajęcia.

  W trakcie spotkania z panem Robertem wszystkie przedszkolne grupy miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat profilaktyki stomatologicznej i higieny jamy ustnej oraz uzyskać odpowiedzi na dręczące dzieci pytania.

 • Przedszkolne kolędowanie

  Przedszkolne kolędowanie
  15.01.2019

   

  „Kolędnicy – rozbójnicy przyszli ciemną nocą....

  Pokrzykują, podśpiewują we wrota łomocą.”

              To właśnie grupa V - „Kacperki”- kontynuując tradycje  przedszkolne, w tym roku szkolnym  zamieniła się w KOLĘDNIKÓW.  Dzieci wybrały sobie role i przygotowały „Przedszkolne kolędowanie”.  Były wśród nich diabły, aniołki , królowie, śmierć i inne charakterystyczne postacie. Dzieci śpiewały kolędy i prezentowały swoje role.
  „Wiwat! Wiwat! Już idziemy. Za kolędę dziękujemy….”
 • "Gwiazdka w Dolinie Muminków"

  "Gwiazdka w Dolinie Muminków"
  14.01.2019

   

  Taki tytuł nosiło przedstawienie, na które zaprosili nas do Klubu Osiedlowego "Zenit" absolwenci naszego przedszkola, dziś uczniowie SP 19.

  Historia Muminków przedstawiona przez starszych kolegów zachwyciła zarówno przedszkolaki, jak i panie. Mistrzowskie operowanie słowem, ruchem i muzyką stały się dla nas wzorem. DZIĘKUJEMY!

 • Wieczór Kolęd

  Wieczór Kolęd
  10.01.2019

   

  Pragnąc podtrzymać tradycję śpiewania kolęd w okresie bożonarodzeniowym 10 stycznia 2019r. odbył się po raz XVI w przedszkolu "Wieczór kolęd". Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę ,,Dzisiaj w Betlejem”, a potem na naszej przedszkolnej scenie wystąpiły dzieci, które zaprezentowały kolędy i pastorałki przygotowane w domu z rodzicami.

  W tym roku wystąpiło sześcioro dzieci: Daria, Ania, Natalia, Julka, Patrycja, której mama akompaniowała na gitarze i Zosia z bratem – absolwentem naszego przedszkola.

  Zabrzmiały w tym roku ,,Gdy  śliczna Panna”, ,,Jam jest dudka”, ,,Skrzypi wóz”, ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”, ,,Lulajże Jezuniu”.

 • W karnawale - bal!

  W karnawale - bal!
  09.01.2019

   

  Jak co roku w karnawale 9 stycznia
  wyjechaliśmy na bal do białostockich "Spodków".

  Panie miały problem: ich wychowanków zastąpiły kwiazdki, ufoludki, damy, wróżki, policjanci, kotki i biedronki... Do tego po sali biegali 
  KOSMICI i robili bardzo dużo zamieszania.
  Był jeszcze CZARODZIEJ... Sprawiał, że jedne przedmioty znikały, inne się pojawiały...
  I oczywiście muzyka. Taka, przy której nogi same rwały się do tańca.

  ACH! CO TO BYŁ ZA BAL!

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka
  ul. Mieszka I 19
  15-054 Białystok
 • 85 7416251