W NASZYM PRZEDSZKOLU

liczba odwiedzin: 337417

WYDARZENIA

W NASZYM PRZEDSZKOLU

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka
  ul. Mieszka I 19
  15-054 Białystok
 • 85 7416251
 • #challenge niebieskiemotyle2021

  #challenge niebieskiemotyle2021
  21.06.2021

  Grupa Gumisie z Przedszkola Samorządowego nr 68 w Białymstoku została nominowana do wyzwania #challengeniebieskiemotyle2021. Dziękujemy za nominację klasie I C ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku. Meldujemy wykonanie zadania. W naszej grupie akcja miała charakter edukacyjny. Dzieci obejrzały film ułatwiający zrozumienie zaburzenia, jakim jest autyzm, przygotowały niebieskie serca. Na koniec wszyscy ubrani na niebiesko ustawili się do wspólnego zdjęcia.

  Do #challengeniebieskiemotyle2021 nominowani przez nas zostają:

  1. Przedszkole Samorządowe nr 84 w Białymstoku

  2. Przedszkole Samorządowe nr 53 w Białymstoku

  3. Przedszkole Samorządowe nr 39 w Białymstoku.

 • Przegląd Umiejętności Czytelniczych

  Przegląd Umiejętności Czytelniczych
  23.06.2021

  23 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się I Edycja Przeglądu Umiejętności Czytelniczych. Swoje umiejętności zaprezentowały starszaki z Gumisiów i Bulinków. Gratulujemy wszystkim!

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi
  22.04.2021

  Inaczej niż zwykle świętowaliśmy w tym roku Dzień Ziemi. Nie mogliśmy się spotkać, nie było okazji do wymiany doświadczeń, a jednak udało nam się zrobić coś dla środowiska...

  We wszystkich grupach dzieci przygotowały dziś własne worki na zakupy. W zależności od umiejętności dobrane zostały techniki i tematy, ale cel był jeden: mniej śmieci w otoczeniu.

   

 • XVIII edycja Festiwalu recytatorsko-muzycznego "ZDROWYM BYĆ"

  10.02.2021
 • Teatr Co Nieco w spektaklu "Tolerancja"

  Teatr Co Nieco w spektaklu "Tolerancja"
  19.02.2021

  Wszystkie przedszkolne grupy uczestniczyły dziś w spektaklu pt. "Tolerancja" opowiadającym o wzajemnym szacunku i akceptacji niezależnie od różnic. Każda z grup - oczywiście - oglądała przedstawienie w swojej sali z zachowaniem zasady D-D-M :) 

  Nasza uwaga i zachwyt wyraźnie potwierdzały tęsknotę za tą formą nauki...

   

 • "To był bal!"

  "To był bal!"
  29.01.2021

  Tak... To był bardzo wyjątkowy bal... Cały czas obowiązuje nas reżim sanitarny, dlatego każda grupa bawiła się w swojej sali. NIe przeszkodziło to jednak księżniczkom i bohaterom w doskonałej zabawie :) Było głośno, słodko i radośnie, a to dla prawdziwego przedszkolaka najważniejsze!

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka
  21.01.2021

  Ten rok nie pozwolił nam na spotkanie w przedszkolu, dlatego wszystkie grupy przygotowały dla swoich Babć i Dziadków filmową niespodziankę. Byly też własnoręcznie przygotowane upominki, które po obowiązkowej kwarantannie trafiły do rąk naszych seniorów.

  Sto lat Babciu, sto lat Dziadku!

 • Przedszkolna wigilia...

  Przedszkolna wigilia...
  22.12.2020

  Wigilijna kolacja w przedszkolu to tak naprawdę uroczysty, świąteczny obiad.

  We wszystkich grupach pojawiły się dziś odświętnie nakryte stoły, przy których usiadły wyjątkowo eleganckie przedszkolaki. Był opłatek (choć nie było uścisków), postne potrawy, śpiewanie kolęd i - oczywiście - Mikołaj.

 • Mikołajkowa zabawa online!

  Mikołajkowa zabawa online!
  07.12.2020

  Wszystkie przedszkolaki niecierpliwie oczekiwały dziś Mikołaja. Długo to trwało, ale wreszcie sie pojawił! Niestety, tylko na ekranach, ścianach i w laptopach... Ze względu na pandemię Mikołaj odwiedził nas online. Podobnie połączyły się z nami jego elfy - ekran i głośniki pozwoliły na doskonałe połączenie i SUPER zabawę.

  Bawiły nas elfy ze Studia Artystycznego Anima.

 • "Szkoła do hymnu"

  "Szkoła do hymnu"
  10.11.2020

  W tym tygodniu świętowaliśmy 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień przed tym świętem w ponad 16 tys. szkół i przedszkoli w Polsce odśpiewano hymn w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu". Do akcji włączyło się również nasze przedszkole.

  Oddzielnie, a jednak razem... :) Zgromadzeni w różnych miejscach przedszkolnej przestrzeni razem odśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Kochamy nasz kraj!

 • Dbamy o zęby z Wiewiórką Julią

  Dbamy o zęby z Wiewiórką Julią
  23.10.2020

  Po raz kolejny spotkaliśmy się z przedsztawicielem Fundacji "Wiewiórka Julia", króry opowiedział nam, jak dbać o zęby.

  Ze względu na obecną sytuację i panoszące się wszędzie wirusy nasze spotkanie odbyło się online, co też było nowym, fajnym doświadczeniem... :)

 • "Bal Gałganiarza"

  "Bal Gałganiarza"
  21.10.2020

  Tradycyjnie już "Urodziny Przedszkola" świętujemy m. in. udziałem w "Balu Gałganiarza". Dla naszych wychowanków to niezwykły dzień, kiedy mogą zrealizować swoje wszystkie "modowe" pomysły - ubrać się w najdziwniejsze stroje, przyozdobić je własnoręcznie wykonanymi elementami...

  Dekoracja, wystrój sal oraz stroje, w które przebrane były dzieci, wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Podczas balu dzieci prezentowały swoje stroje, bawiły się przy ulubionej muzyce oraz uczestniczyły w wielu konkursach.

 • Nasze przedszkole ma 36 lat!

  Nasze przedszkole ma 36 lat!
  21.10.2020

  To kolejne urodziny naszego przedszkola spędzane z muzyką, tortem i przyjaciółmi :) Niestety, sytuacja, w której się znaleźliśmy nie pozwoliła nam na zabawę w dużym gronie - każda z grup świętowała we własnej sali i z własnym tortem... Miało to też dobre strony: dokładek (czasami kilkukrotnych) wystarczyło dla wszystkich :)

 • "CODE WEEK" - święto kodowania

  "CODE WEEK" - święto kodowania
  09.10.2020

  Code Week to inicjatywa, której celem jest promowanie programowania. Europejskie kraje „ścigają” się w liczbie zorganizowanych wydarzeń, aby dotrzeć z ideą nauki kodowania do jak największej liczby odbiorców.

  Nasze przedszkole rownież przyłączyło się do wyzwania i wzięło udział udział w akcji CODE WEEK 2020. Dzieci kodowały na macie, kartkach, uczestniczyły w zajęciach z robotami oraz kodowały poprzez ruch.

  Warto kodować, bo kodowanie to nie tylko wstęp do nauki programowania, to przede wszystkim rozwój uniwersalnych kompetencji, takich jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy, niezmiernie ważna, umiejętność pracy w zespołach.

 • Przedszkolaki programują...

  Przedszkolaki programują...
  28.09.2020

  Czy przedszkolaki potrafią programować? Wszystkie grupy przedszkolne udowodniły, że tak :)

  Za nami udział w wyzwaniu "Cała Polska Programuje" w ramach ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować". Wydarzenie, zgodnie z nazwą, objęło całą Polskę. Odbywało się  przez 10 dni, podczas których  nauczycielki wraz z dziećmi realizowały  przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania.

  Relacje pokazujące realizację zadań były na bieżąco publikowane na profilach społecznościowych oraz w zamkniętej grupie Facebook "Uczymy dzieci programować".

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka
  ul. Mieszka I 19
  15-054 Białystok
 • 85 7416251