O przedszkolu

liczba odwiedzin: 114717

WYDARZENIA

O przedszkolu

 • Witamy kandydatów na przedszkolaka!

  01.03.2018

   

  Dzisiejszy dzień rozpoczął cykl spotkań, które kandydatom na przedszkolaka mają przybliżyć, pokazać i przekonać do przedszkola.

  W trzech salach zorganizowano  zabawy o różnej tematyce, w których dzieciom towarzyszyli rodzice i starsze przedszkolaki.

  Mamy nadzieję, że Wam się podobało :)

 • Wojewódzki Festiwal recytatorsko- muzyczny „Zdrowym być”

  28.02.2018

   

  W Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się XV edycja Wojewódzkiego Festiwalu recytatorsko- muzycznego „Zdrowym być” organizowanego przez nasze przedszkole.

  Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Wojewódzka i Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Białymstoku.

  Gośćmi na festiwalu byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty, MODM-u, Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji sanitarno - Epidemiologicznej oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

  Sponsorami nagród był Urząd Miasta w Białymstoku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz nasze przedszkole.

  W festiwalu wzięło udział  26 dzieci z 14 placówek białostockich i wojewódzkich.

  Występy dzieci były na wysokim poziomie, były one przeplatane zabawami ruchowymi powadzonymi przez panią Anię B. z WORD oraz prowadzące.

  Oprócz festiwalu odbył się też wernisaż prac plastycznych o tematyce zdrowotnej. Prace przygotowały dzieci z placówek, które brały udział w festiwalu.

  Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i nagrody.

  Impreza zakończyła się zdrowym poczęstunkiem przygotowanym przez nasze przedszkole.

  Organizatorzy

  Beata Mioduszewska i Barbara Duda

 • Festiwal recytatorsko- muzyczny „Zdrowym być”

  26.02.2018

   

  Dziś odbył się wewnątrzprzedszkolny Festiwal recytatorsko - muzyczny „Zdrowym być” .

  Każda grupa zaprezentowała wiersz i piosenkę o tematyce zdrowotnej. Jury miało trudne zadanie, żeby wybrać dwoje najlepszych dzieci, bo występy były na wysokim poziomie. Po obradach komisja  wybrała Anitkę Stypułkowską z grupy „Gumisie” oraz  Kacpra Wysockiego z grupy „Kacperki” do reprezentowania naszego przedszkola na XV edycji Wojewódzkiego Festiwalu „Zdrowym być”.

  Gratulujemy wszystkim wykonawcom!!!

 • Bal karnawałowy

  22.01.2018

   

  Po raz kolejny nasz bal odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Tym razem "Zabawę z naszego podwórka" zapewnili animatorzy przebrani za zwierzęta: owca, wiewiórka, królik, kogut...

  Byly tańce i hulanki, wyścigi, konkursy, pokazy... Czas na balu uatrakcyjnił pokaz iluzjonistyczny prawie prawdziwego czarodzieja :) Czas płynął bardzo szybko, ponieważ wszyscy bawili się doskonale! Teraz pozostały nam wspomnienia i ... żal, że kolejny taki bal dopiero za rok.

   

 • "Przedszkolaki czytają"

  20.01.2018
  Dnia 16 października rozpoczyna się w naszym przedszkolu projekt plecaczkowy
   
  „Przedszkolaki czytają”
   
  Przedszkole otrzymało plecaczki z oferty
  Wydawnictwa Zakamarki.
   

  Projekt jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzin i nauczycieli. Ma on na celu wspieranie czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych, popularyzację wartościowej literatury dla dzieci.

   W trakcie trwania projektu każdy przedszkolak otrzyma na tydzień plecaczek z sześcioma książkami, które będzie miał za zadanie przeczytać wraz z rodzicami oraz wykonać prace plastyczną do wybranej książki. W poniedziałek plecaczek wraz z pracą plastyczną przynosi do swojej grupy. W kolejnym tygodniu plecaczek powędruje do kolejnego dziecka.

  Ze strony przedszkola akcja będzie wspierana zabawami, rozmowami i innymi działaniami wokół czytanych przez dzieci książek.

  Koordynator akcji: Barbara Duda

 • Wieczór kolęd

  11.01.2018

   

  W tym roku na "Wieczorze kolęd" było bardzo rodzinnie. Wystepujące dzieci wykonywały kolędy wraz ze swoimi najbliższymi. Piękny występ zaprezentowała rodzina Hewa i nasze urokliwe maluszki wraz ze swoją mama i siostrą - absolwentką naszego przedszkola, która akompaniowała na pianinie. Było tez wspólne śpiewanie kolęd oraz upominki dla wszystkich wystepujących dzieci.

  W tym roku "Wieczór kolęd" połączony był z "Kolędowaniem" w wykonaniu grupy Bulinki.

 • Jasełka 2017

  21.12.2017

   

  Tradycją najstarszej grupy przedszkolnej jest przygotowanie i przedstawienie Jasełek – czyli  opowieści o narodzeniu Pana Jezusa. Do tego wydarzenia dzieci z grupy V „GUMISIE”  przygotowywały się z dużym zaangażowaniem i z dużym wyprzedzeniem.

  21 grudnia w pięknych strojach i w świątecznej  scenerii  dzieci przedstawiły historię narodzin Dzieciątka wszystkim przedszkolakom,  a po południu także swoim rodzicom i rodzeństwu.

   Rozbrzmiewające  kolędy i pastorałki wprowadziły  wszystkich w wyjątkowy  nastrój  Świąt Bożego Narodzenia.

 • Mikołajki

  06.12.2017

   

  Już od rana we wszystkich grupach trwały gorączkowe przygotowania do wizyty Mikołaja. Z ogromną niecierpliwością dzieci wypatrywały go przez okna, nasłuchiwały pod drzwiami... i czekały. Długo czekały, ponieważ Mikołaj... zachorował. Nie zawiódł jednak dzieci i - kaszlący, z wysoką temperaturą  - pojawił się w przedszkolu, gdzie wszyscy otoczyli go szczególną opieką. To przecież tak niezwykły gość!

 • Patriotyczne śpiewanie

  09.11.2017
  "Takie będą Rzeczypospolite,
   jakie ich młodzieży chowanie"

  (Jan Sariusz Zamoyski)

  Eleganckie "Gumisie" i "Muminki" z przejęciem wypatrywały dziś gości. "Czy ktoś przyjdzie? Czy będzie z nami śpiewał?"

  Przyszli :) Rodzice, Babcie, Dziadkowie, rodzeństwo i przyjaciele z innych grup. 80 kotylionów rozdano w kilka minut... Było ich za mało!

  W przedszkolnych murach po raz pierwszy zabrzmiały: "Pierwsza Brygada", "Szara piechota", "Ułani" i inne piosenki śpiewane wspólnie przez trzy pokolenia.

 • Warsztaty dla nauczycieli

  07.11.2017

   

  Nasze przedszkole bylo gospodarzem warsztatów dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego z naszego miasta. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego przygotowała i poprowadziła je pani Agnieszka Jancewicz.

  Spotkanie odbyło się pod hasłem "Kreatywny nauczyciel to nauczyciel z wyobraźnią". Uczestnicy poznali i mieli okazję przećwiczyć metody i techniki stymulujące aktywność twórczą dzieci.

 • "Marzenia małego człowieka"

  06.11.2017

   

  Już za nami uroczyste podsumowanie II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Marzenia małego człowieka”.

  Celem konkursu było odwołanie się do nieprzemijających wartości wychowania z godnych z ideą Janusza Korczaka, przedstawienie oczyma dzieci wartości, marzeń.

  Na konkurs nadesłano prace z całej Polski, m.in. z Pszczyny, Ustronia, Chorzelowa, Białej Piskiej, Wrocławia. Komisja konkursowa nagrodziła prace w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki i 5-6-latki.

 • Bal Gałganiarza

  23.10.2017

   

  Balem Gałganiarza uczciliśmy po raz kolejny święto naszego przedszkola.

  Jak to na balach bywa - było kolorowo, wesoło i tanecznie! W strojach królowały paski i kropki, na buziach uśmiechy, a w muzyce - hity. Zabawa była wspaniała! Szkoda tylko, że taki bal jest raz w roku...

 • "Kto jest najpiękniejszy?"

  10.10.2017

  Wszystkie przedszkolne grupy uczestniczyły dziś w teatrzyku opowiadającym o przygodach pięknego motyla. Pięknego, ale leniwego... Motyl zrozumiał, że nie tylko wygląd jest w życiu ważny. Zrozumiały to też chyba przedszkolaki...

 • "Zdrowo na sportowo!"

  20.09.2017

   

  20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski dzień Przedszkolaka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy rodziców. Bawiliśmy się między innymi z Brazilian Soccers School oraz Strefą Wysokich Lotów.

  Zabawa była przednia!

 • Akcja "Sprzątanie Świata"

  19.09.2017

   

  Po raz kolejny włączyliśmy sie w ogólnopolskie działania na rzecz Ziemi.

  „Nie ma śmieci - są surowce” to hasło tegorocznej edycji, a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Fundacja Nasza Ziemia, organizator Akcji, zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki).

 • Jedziemy na wycieczkę!

  21.06.2017

   

  Całodzienna wycieczka do Krainy Krasnoludków w Dobrzyniewie Dużym już za nami...

  Atrakcji było tyle, że nie sposób wszystkich wymienić. Najważniejsze, że WSZYSCY wrócili zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń :)

 • III Przedszkolny Rajd Rowerowy

  08.06.2017

   

  III Przedszkolny Rajd Rowerowy odbył się pod patronatem
  Białostockiej Akademii Rodziny,
  która była również sponsorem medali dla uczestników imprezy.
  W razdzie wzięło udział 27 dzieci przedszkolnych z rodzicami.
 • 6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

  2-9 czerwca 2017

  PROGRAM PRZEDSZKOLNY

  • 02.06 (piątek) – inauguracja VI Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Operze  i Filharmonii Podlaskiej (dzieci z grupy „Gumisie”)       
  • 05.06 (poniedziałek) – spotkanie czytelnicze z dziennikarzem TVP 3 Białystok
  • 07.06 (środa) – bajki czyta dzieciom Tomasz Klimiuk – kickboxer
  • 09.06 (piątek) – spotkanie czytelnicze z przedstawicielami Okręgowej Izby Lekarskiej
  • „Panie czytają dzieciom” – nauczycielki z innych grup czytają bajki
  • „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” – czytanie bajek na trawie
  • „Dzieci - dzieciom” – absolwenci przedszkola czytają młodszym kolegom i koleżankom
  • „Bohaterowie bajek” konkurs plastyczny na prace przestrzenne.

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU :)

 • Festyn "Wesoła rodzinka"

  01.06.2017

   

  Tradycyjnie już dzień 1 czerwca nasze przedszkolaki spędziły w towarzystwie rodziców.

  Było zabawnie, było wesoło... Niestety, było też zimno, ale to nikomu, kto chciał się dobrze bawić, nie przeszkadzało :)

 • Dzień Ziemi

  20.04.2017

   Happening zorganizowany z tej okazji odbył się pod hasłem „Płynie Wisła, płynie…”.

  Wszystkie przedszkolne grupy zaangażowane zostały w działania, dzięki którym nasza foliowa „Wisła” mogła się rozwijać i płynąć przez kolejne miasta. Najważniejszymi „przystankami” były: Barania Góra, Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk. W każdym z tych miejsc na przedszkolaki czekały zadania do wykonania.

  Po wielu trudach dopłynęliśmy do Gdańska – celu naszej „wyprawy”. Tutaj już nikt nie miał wątpliwości, że o Wisłę, Polskę i całą Ziemię należy dbać, przede wszystkim dla siebie. Taką też obietnicę złożyły wszystkie dzieci („Zostań przyjacielem Ziemi”).

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka
  ul. Mieszka I 19
  15-054 Białystok
 • 85 7416251