W NASZYM PRZEDSZKOLU

liczba odwiedzin: 337397

WYDARZENIA

W NASZYM PRZEDSZKOLU

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka
  ul. Mieszka I 19
  15-054 Białystok
 • 85 7416251
PROPOZYCJE ZABAW W DOMU

 

DOŚWIADCZENIA Z WODĄ

1. Lawa w butelce — to jedno z ulubionych doświadczeń. Już samo zatapianie wody zabarwionej barwnikiem spożywczym dostarcza emocji,  lewitujące bąbelki zachwycają nie tylko najmłodszych.

Do przygotowania potrzebujecie:
– butelki/słoika
– oleju
– wody
– barwnika spożywczego
– tabletki musującej – wapno, magnez lub witamina C

Do butelki wlewamy olej, następnie wodę zabarwioną barwnikiem spożywczym lub farbą i już zaczynają dziać się rzeczy niesamowite. Bąbelki lewitują w butelce i nie pozwalają oderwać od siebie wzroku, a gdy do butelki z olejem i zabarwioną wodą wrzucicie tabletkę musującą, to zobaczycie prawdziwą lawę, która zachwyci niejednego malucha. Co się stanie, gdy dodacie kolejną tabletkę? Lawa będzie za każdym razem pięknie wirowała. 

 

2. Kolorowa burza — to, co będzie działo się w naczyniu, zafascynuje każdego małego odkrywcę. 

Do przygotowania potrzebujecie: 
– szklanego naczynia
– wody
– pianki do golenia
– barwników spożywczych

Do naczynia wlewamy wodę, następnie na wodę nakładamy piankę do golenia i strzykawką bądź pipetką polewamy piankę barwnikiem spożywczym (jeśli nie macie barwników, to możecie rozrobić farby z odrobioną wody). Pianka napełnia się kolorową wodą i w naszym naczyniu pojawia się prawdziwa burza. ;)

3. Kolorowy deszcz — eksperyment podobny do poprzedniego, ale bez użycia pianki do golenia. To znów prawdziwa magia!

Do przygotowania eksperymentu przygotujcie:
– butelkę lub słoik
– wodę
– odrobinę oleju
– barwniki spożywcze

Do butelki wlewamy wodę, następnie olej i na koniec pipetą lub strzykawką wpuszczamy kropelki barwnika spożywczego.
 

4. Zatop olej — czy da się sprawić, by olej choć na chwilę zatopił się w wodzie? Jak sprawić, by poszedł na dno? :) Takie doświadczenie jest bardzo spektakularne.

Potrzebować będziecie:
– naczynia
– oleju
– kawy lub kaka

– soli kuchennej (my użyliśmy kryształków soli, ponieważ ze zwykłą solą woda bardzo mętniała i nie było takiego efektu)

Wlewamy wodę do kieliszka, następnie olej i kakao. Potem wsypujemy powoli sól i obserwujemy, co się będzie działo z położeniem oleju (olej z kakao w postaci bąbelków będzie opadał na dno naczynia, które po chwili będą wypływały na górę)


Zajączek ze skarpetki

1. Wypełniamy ryżem mniej niż połowę skarpety, ściskamy mocno gumeczką. 
2. Wypełniamy kolejną część – tak, żeby powstał kształt głowy, ściskamy mocno gumeczką. 
3. Przecinamy górną część skarpety na pół i przycinamy tak, by powstał kształt uszu. 
4. Wycinamy kształt jajeczka z białego filcu – brzuch zajączka. 
5. Wycinamy malutki kwadracik z białego filcu i przecinamy delikatnie w połowie – zęby. 
6. Wycinamy malutki zaokrąglony trójkąt z różowego filcu – nos. 
7. Przyklejamy kolejno: oczy, nos, zęby, brzuch, ogon. 
8. Zawiązujemy wstążeczkę na szyi.


31 ZABAWNYCH EKSPERYMENTÓW

Dobra zabawa to podstawowe założenie tego filmu, który posłuży  za przewodnik i nauczy dokonywać zabawnych eksperymentów naukowych za pomocą materiałów, które z łatwością znajdziecie we własnym domu.


 

Zabawa w kota i myszkę, czyli warcaby w innej wersji


Instrukcja:
1. Wydrukuj i zalaminuj szachownicę oraz pionki.
2. Obie części szachownicy sklej ze sobą.
3. Symbole zamieszczone na pionkach naklej na 24 plastikowych nakrętkach.
4. Rozłóż warcaby na czarnych polach szachownicy.
Mam nadzieję, że wszyscy znacie zasady, ale dla tych, którzy zapomnieli, szybkie przypomnienie:
Gracze wykonują ruchy na przemian. Mogą poruszać się o jedno pole do przodu po przekątnej (na ukos) na wolne pola. Bicie pionków następuje, gdy
gracz może przeskoczyć sąsiadujący pionek przeciwnika na pole znajdujące się tuż za nim po przekątnej (na ukos). Zbite pionki są usuwane z planszy.
W jednym ruchu wolno wykonać więcej niż jedno bicie tym samym pionkiem, przeskakując kolejne pionki na ukos. Jeśli gracz dojdzie do
przeciwległego końca szachownicy, z którego startował jego przeciwnik, odwraca swój pionek „do góry nogami” zmieniając zwykły pionek na damkę.
Damki mogą poruszać się w jednym ruchu o dowolną ilość pól do przodu, do tyłu lub na ukos.
Gra kończy się w momencie gdy jeden z graczy stracił wszystkie pionki lub gdy nie może się nimi ruszyć.


Wykonanie gry: Sylwia Błaszczak www.mamawdomu.pl


Paluszkiem po mące czyli usprawniamy paluchy

Czasem banalne zajęcia zajmują dzieci najdłużej. Tak jak w przypadku mąki, kaszy manny i innych materiałów sypkich po których można rysować. Dzieciaki je uwielbiają!

https://ztorbynauczycielki.pl/wp-content/uploads/2019/09/70478537_432468800708118_2436863451889401856_n-1024x768.jpg          https://ztorbynauczycielki.pl/wp-content/uploads/2019/09/70537923_1071713013026219_4350718617201934336_n-e1568737092625-1024x823.jpg

Niby to świetna zabawa, miła w dotyku, zajmująca, nawet można się trochę pobrudzić , ale przede wszystkim to rewelacyjne ćwiczenie nie tylko motoryki małej, ale i koordynacji wzrokowo-ruchowej.


 

SZLACZKI

Nie jesteśmy zwolennikami kart pracy pełnych szlaczków, ale szlaczkom w takiej formie mówimy: tak! Ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową, precyzję ruchów, a co najważniejsze: każde dziecko odnosi sukces. Jeśli nie posiadacie w domu guzików, zajrzyjcie do kuchni. Guziki można zastąpić soczewicą, fasolą, grochem :) Jeśli problemem okażą się kartony, wykorzystajcie czarne pisaki  (sprawdźcie wcześniej czy się zmazują) i ….płytki podłogowe.

 

 


MEMO DOTYKOWE

Zbliża się wiosna, więc pewnie większość konfitur i zapasów zimowych opuściła już szafki, a co za tym idzie, może się okazać, że posiadacie w domu przeróżne zakrętki od słoików. Można je wykorzystać i wspólnie z dziećmi stworzyć Memo Dotykowe. Sprawdźcie też pojemniki z ciastoliną, może się okazać, że leży tam mnóstwo kolorowych zakrętek! Pozwólcie dzieciom zdecydować o tym co przykleją na zakrętki, to bardzo ważna część zabawy :)


 

WIOSENNE INSPIRACJE

 

Wiosenna, słoneczna pogoda niezmiennie pobudza do działania i to nie tylko w zaciszu czterech ścian, ale i poza nimi: w ogrodzie, na balkonie. Oto kilka inspiracji na ogród dla … wróżek!

 

     

 

Ogródek można przygotować w skrzynce, doniczce, a nawet w starym, popsutym grillu. Wystarczy kilka drobnych, najlepiej przeznaczonych na skalniak bylin i odrobina kreatywności! Dzieciaki z pewnością będą zachwycone jeśli pozwolicie im na wspólne projektowanie i tworzenie dekoracji!

 


 

ZABAWY Z MAKARONEM

 

Łowienie rybek

Potrzebne materiały:

- makaron rurki

- słomki

 

Na stoliczku rozsypujemy makaron rurki. Dziecku dajemy zagięte słomki. Zadanie polega na złowieniu jak największej ilości makaronu, czyli naszych “rybek”. Zabawa świetnie ćwiczy motorykę małą oraz koordynację ręka-oko u dziecka.

 

Tworzenie naszyjników z makaronu

 

Potrzebne materiały:

- makaron rurki

- sznurki lub tasiemki

 

Zabawa polega na nawlekaniu na sznurek makaronu. By ułatwić dziecku zadanie można koniec sznurka czy tasiemki, która służy za “łańcuszek” zawiązać lub skleić, aby makaron nie spadał. Do uatrakcyjnienia naszyjników można użyć barwników spożywczych, które nadadzą kolor makaronowi. W prostszej wersji dziecko może go pokolorować pisakami lub pomalować farbami. Naszyjnik będzie dużo bardziej atrakcyjny, gdy makarony będą miały różne kolory.

 

Nakładanie makaronu na patyczek

 

Potrzebne materiały:

- makaron rurki

- patyczki do szaszłyków

- ciastolina lub plastelina

 

Z ciastoliny lub plasteliny tworzymy półkulę i wbijamy patyczki do szaszłyków. Zadanie dziecka polega na nakładaniu makaronu na patyczek. Jeśli nie mamy patyczków, to możemy je zastąpić czymś innym.

Na przykład mogą to być bierki lub makaron spaghetti. Może on co prawda się łamać, ale dla nieco starszego dziecka jest to doskonała okazja do ćwiczenia koncentracji, precyzji, a także cierpliwości.


 

         

   

Wiosna już w pełni, a my tęsknimy za widokiem pięknych, kolorowych ogrodów, które mogliśmy podziwiać w czasie spacerów... Może ktoś chciałby stworzyć swój domowy ogród z kolorowego papieru? Nie będzie tak piękny, jak prawdziwy, ale na pewno sprawi radość domownikom. W zamieszczonym poniżej filmie znajdziecie sześć - w większości bardzo łatwych - propozycji na stworzenie własnych kwiatów.

PAPIEROWE KWIATY - PROPOZYCJE

 


 

Kilka świetnych eksperymentów z wodą, które sprawią, że dziecko najpierw poczuje się jak czarodziej, a w perspektywie będzie dążyć do poznania tajemnic naszego świata.

Obejrzyjcie i zróbcie to sami!

EKSPERYMENTY Z WODĄ - PROPOZYCJE

 


DLA ZIEMI NA DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi (Earth Day) corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata.

Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku, a sama idea obchodów została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów. Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie. W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

Kilka prostych zabaw przypomni wszystkim, że dzień Ziemi już blisko...

 

Zacznijmy od puzzli...

Rozcinamy obrazek po liniach, a zadaniem dziecka jest złożenie go w całość. Jeśli zrobi to prawidłowo, to ukaże mu się napis „Dzień Ziemi”

Obrazek do pobrania znajdziecie  TUTAJ

 

Wieża z kolorowych kubków...
Jeśli nie macie kubków,  dzieci mogą wykonać pracę kredkami. Patrzymy na rodzaj odpadów umieszczony na kubku, następnie sprawdzamy, do którego pojemnika powinien powędrować.
Obrazek do pobrania znajdziecie  TUTAJ
 
 

 

Wykropkowane obrazki...
Bardzo lubiana przez dzieci aktywność, jednocześnie prosta, a dająca wiele możliwości. Kropki może wypełnić dziecko na różne sposoby, takie najbardziej typowe, to wyklejanie plasteliną lub stemplowanie opuszkami palców zamoczonymi w farbie...ale możecie spróbować zupełnie innej techniki...
Obrazek do pobrania znajdziecie  TUTAJ (kula ziemska) i TUTAJ (zielona mapa świata)
 
(za "Kodowanie na dywanie")
 

 

         ŻELOWY GNIOTEK

         SKŁADNIKI:

·         przezroczysty balon

·         kolorowe cekiny lub brokat

·         2 opakowania żelatyny

·         szklanka gorącej wody

 

WYKONANIE:

Mieszamy żelatynę z gorącą wodą. Dodajemy cekiny lub brokat i pozwalamy by masa się wystudziła, ale nadal była płynna. Następnie przy pomocy lejka przelewamy masę do przezroczystego balona. Balon zawiązujemy supełkiem tak, by można było go swobodnie ściskać. Taka zabawka to świetne ćwiczenie manualne dla dzieciaków, które przy okazji pozwala wyładować emocje.

 

 

Młodsze dzieci z pewnością będę potrzebowały do przygotowywaniu gniotka pomocy dorosłej osoby. Samo wykonanie trwa kilka minuta, a zabawa jest bardzo atrakcyjna zarówno dla dorosłych jak i dzieci. 

Takie zabawy świetnie uczą dzieci, że można samodzielnie stworzyć coś z niczego. Kombinowanie i łączenie różnych mas oraz eksperymentowanie uczy otwartego myślenia. Sama zabawa gniotkiem to świetne ćwiczenie manualne, pozwala wyładować emocje i trenuje dłonie, a nawet rzucanie do celu. 


 

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE :)

Zadania bez drukowania ZNAJDZIESZ TUTAJ


ZABAWY PALUSZKOWE

Proponowane  zabawy nie wymagają żadnych rekwizytów oprócz własnych paluszków i
kogoś z najbliższych do wspólnej zabawy. Zabawy te lubią zwłaszcza młodsze dzieci ale nie tylko. Mogą być fajną propozycją wspólnej zabawy nie tylko z mamą czy tatą ale też z rodzeństwem.

Zabawy paluszkowe bawią i rozwijają:

- motorykę małą. 

- wzbogacają słownictwo dziecka, wpływając na rozwój mowy.
- wspomagają zdolność koncentracji,

- ćwiczą pamięć,

DZIESIĘC MAŁYCH MAŁPEK

Dziesięć małych małpek
Wypowiadamy słowa rytmicznie pokazując 10 palców
Hop, hop, hop.
Zginamy i prostujemy palce w rytm
Tak wesoło skacze,
Zginamy i prostujemy palce w rytm
Hop, hop, hop.
Zginamy i prostujemy palce w rytm
Stop!
Trzymamy wyprostowane palce.
Zamiast małpko tutaj stać,
Dotykamy pierwszego paluszka
Pora iść już spać.
Chowamy palec.

MAM PALUSZKÓW CAŁĄ GROMADĘ

Mam paluszków całą gromadkę,
Wyciągamy 5 palców
Wyprawię je zaraz w rejs moim statkiem.
Z drugiej dłoni formujemy łódeczkę
Kapitan Kciuk na rufie stoi,
Kładziemy kciuk na dłoni-łódeczce
A obok bosman, co niczego się nie boi
Dokładamy palec wskazujący
Kolorowa papuga, Pirat i Piratka
Dokładamy palec środkowy, serdeczny i mały
I już jest palców cała gromadka.
Ruszamy wszystkimi (5) palcami.

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY

Źródło:https://www.youtube.com/watch?v=To2Jfos-mRQ

Autorka wierszyka :Marta Mamet

Podskakuje zając (paluszki u jednej tworzą zająca i poruszamy udając podskoki),

uszami machając (machamy raz jednym raz drugim palcem)

 tworzy pisaneczki (z paluszków układamy kształt jajka),

to w kropeczki (kropkujemy)

 to w paseczki (w powietrzu rysujemy paski).

 Później zając zmyka (skaczemy paluszkami)

 prosto do koszyka (druga rączka tworzy koszyczek),

 a tam sól (udajemy solenie), masełko (ruch smarowania),

chlebek pokrojony(kroimy palcem).

Zając zjadł wszystko (ruszamy palcami udając jedzenie)

i jest najedzony (masujemy brzuch).


ZABAWY PLASTIKOWYMI BUTELKAMI- wykorzystujemy butelki po napojach (po dwie) 0,5l; po kefirze, maślance (zakręcane). Oklejamy je kolorowym papierem i wypełniamy różnorodnym materiałem takim jak: ryż, cukier, mak, soczewica, drobne kamyki, łupiny po orzechach, kasztany. Tworzymy pary - duety tak samo brzmiących butelek. Kolorowe butelki są ciekawym instrumentem.

Można wykorzystać wiersz:

 Tę muzykę dookoła, każdy chyba zna.

To butelki tworzą dźwięki już orkiestra gra.

Stuk-stuk, puk-puk. Pac-pac, bum-bum.

Klap-klap, bach-bach. Szur-szur, trach-trach.

Wiersz recytujemy trzymając w rękach butelkę, na której prezentujemy możliwości akustyczne. Innym wariantem jest zabawa zagraj, tak jak ja, która ćwiczy percepcję słuchową, rozwija umiejętność naśladownictwa.

Kolejną wersją jest zabawa w „Domową orkiestrę”. Siedzimy na dywanie, wybijamy rytm, uderzając butelkami o podłogę, kolana, butelka o butelkę. Wypowiadając teks należy pamiętać, że każda sylaba to jedno uderzenie.

Ma ku ah (podłoga, kolana, butelki)

Koo  tee  o (podłoga, kolana, butelki)

We i ku (podłoga, kolana, butelki)

I ta - na (podłoga, kolana, butelki)


 

Z cyklu: CIEKAWE EKSPERYMENTY - Ciecz nienewtonowska

Co potrzebne:

Jedna szklanka mąki ziemniaczanej

Woda – około 2/3 lub 3/4 szklanki

Miska

Wsypujemy mąkę i dodajemy powoli wody mieszając całość łyżką. Gdy łyżka zaczyna stawiać opór, a ciecz przypomina gęstą śmietanę – gotowe. Można ewentualnie dodać troszkę barwnika spożywczego. Bawimy się ugniatając ciecz. Im mocniejszy nacisk, tym twardsza się staje. Uderzona pięścią nie rozchlapuje się, a stawia silny opór, ale gdy mieszamy ją powoli ręką, ustępuje bez problemu.

Można ulepić kulkę kręcąc ją w dłoniach. Gdy położymy ją na ręce, natychmiast rozpływa się. Fajnie tworzy się “sople” – ciecz ściekająca z ręki rozciąga się, ale taki sopel łatwo urwać mocno za niego ciągnąc. Więcej eksperymentów podpowie wyobraźnia. Wokół nabrudzi się, ale sprzątanie jest łatwe i szybkie.

Zjawisko cieczy nienewtonowskiej powstaje, gdy małe, ale stosunkowo ciężkie drobiny mąki ziemniaczanej są gęsto zawieszone w płynie. Gdy powoli mieszamy ciecz, przesuwają się względem siebie niczym ludzie w niezbyt dużym tłoku. Ale gwałtownie naciśnięte nie mają czasu uciekać na boki i wpadają na siebie utwardzając ciecz.


 

Może trochę ruchu przed ekranem? Czas spędzony w domu warto poświęcić również na trochę ćwiczeń, najlepiej przy muzyce.

 

TANIEC DO PIOSENKI Z KRÓLA LWA

Zabawa "DO GÓRY I NA DÓŁ"


 

Dla każdego coś fajnego... Wprawdzie z lekkim wyprzedzeniem, ale może warto już się pobawić :)

KARTY PRACY - Wielkanoc

Może ktoś pokusi się o przygotowanie takiej pięknej, wiosennej dekoracji? Wystarczy rzeżucha lub owies, by na parapecie pojawiły się wkrótce "zielone duszki".

WIELKANOCNE DUSZKI

   


 

Propozycje na zagospodarowanie czasu wolnego podczas kwarantanny:

 

 

 • STWÓRZCIE TEATR CIENI
 • PRZEBIERZCIE SIĘ W NIE SWOJE UBRANIA
 •  OBEJRZYJCIE FILM POCZYTAJCIE KSIĄŻKĘ
 •  POSŁUCHAJCIE MUZYKI, POTAŃCZCIE
 •  POSŁUCHAJCIE SŁUCHOWISKA RADIOWEGO
 • ZRÓBCIE PRACĘ PLASTYCZNĄ
 • ZORGANIZUJCIE KONKURS TALENTÓW
 • UPIECZCIE CIASTECZKA
 • ZRÓBCIE SESJĘ ZDJĘCIOWĄ ZE ŚMIESZNYMI GADŻETAMI
 • POMALUJCIE KAMIENIE WYPRODUKUJCIE DOMOWY PAPIER
 • STWÓRZCIE DOMOWĄ MAPĘ SKARBÓW, A NASTĘPNIE JE ODSZUKAJCIE
 •  POMALUJCIE TWARZE 
 • ZRÓBCIE ZAWODY SPORTOWE I TOR PRZESZKÓD
 • WYDMUCHUJCIE BAŃKI MYDLANE
 • OPOWIEDZCIE STRASZNE HISTORIE PODŚWIETLAJĄC TWARZE LATARKĄ
 • ZRÓBCIE PACYNKI ZE SKARPETEK POBIERZCIE SWOJE ODCISKI PALCÓW
 • ZRÓBCIE LATAWIEC POBAWCIE SIĘ W: SKLEP, POLICJANTA, APTEKĘ, LEKARZA, WETERYNARZA, FRYZJERA
 • ZROBCIE BIŻUTERIĘ POKOLORUJCIE KOLOROWANKĘ
 • POGRAJCIE W PLANSZÓWKI
 • ZRÓBCIE GAZETĘ DOMOWĄ POUKŁADAJCIE PUZZLE
 • STWÓRZCIE PUZZLE Z WASZYCH RYSUNKÓW
 •  POCHODŹCIE PO ULICACH MIAST ZA POMOCĄ GOOGLE STREET VIEW
 • POSPRZĄTAJCIE DOM/MIESZKANIE
 • ZADZWOŃCIE DO BLISKICH WIECZOREM SZUKAJCIE NA NIEBIE GWIAZDOZBIORÓW

Zródło WWW.DZIECKIEMBADZ.PL

______________________________________________________________

 

PROSTE DOŚWIADCZENIE - DLACZEGO TRZEBA MYĆ RĘCE WODĄ
Z MYDŁEM

Pani Beata zaprasza do wspólnego wykonania doświadczenia.
Wszystkie potrzebne materiały znajdziemy w każdej kuchni

 

https://zasobygwp.pl/redirect?sig=9ad54339b5cb13c83b090d7db7ad5a5145ee7178c7c3ee011b5196040f434468&url=aHR0cHM6Ly9waG90b3MuYXBwLmdvby5nbC96S1NmZEtvMnhEWmloZ2N3Nw==&platform=app_android&brand=o2

 

Baza

Kto nie robił bazy w dzieciństwie? Robienie bazy to zabawa, o której rodzice nie muszą dzieciom wspominać ani słowem, dzieci cudownie same na to wpadają w odpowiednim wieku. Dlaczego by więc nie „ulepszyć” zabawy? Zróbcie dzieciom specjalnie miejsce, poszukajcie i udostępnijcie elementy konstrukcyjne. Można zrobić tipi, albo składane stelaże z rurek pcv – możliwości jest dużo – wszystko zależne od tego co macie w domu i na co mają ochotę dzieci:)

 Miasto na papierze

Na dużej płachcie szarego papieru narysuj ulice, po których dziecko może jeździć autkami. Możecie też zaznaczyć, gdzie jest ZOO (a potem postawić tam figurki zwierząt), narysować rzekę, postawić domy z klocków albo pudełek.

Domowy teatrzyk

Kukiełkę czy pacynkę może zastąpić każda zabawka: lalka, miś, a nawet autko czy traktor.
Nasz ulubiony patent: skarpetkowce, zrobione z naciągniętych na dłonie kolorowych skarpetek, którym można (choć i bez nich są fajne) doszyć oczy z guzików i fryzury z włóczki. Skarpetkę naciąga się na dłoń w taki sposób, by kciuk był w miejscu na piętę, a reszta dłoni tam, gdzie powinny być palce. Dzięki temu skarpetkowy stworek może kłapać paszczą, gdy za niego mówicie.

Możesz też urządzić teatr z prawdziwego zdarzenia: z kurtyną i pacynkami albo kukiełkami (np. zrobionymi z drewnianych łyżek). Możesz też rozstawić deskę do prasowania i przykryć ją obrusem. Kukiełki mogą występować nad nią albo przy podłodze, wychodząc zza kurtyny-obrusa.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka
  ul. Mieszka I 19
  15-054 Białystok
 • 85 7416251