W NASZYM PRZEDSZKOLU

W NASZYM PRZEDSZKOLU

Organizacja kół zainteresowań Plastyczne "Mali artyści" Klub origami Plastyczne "Kleksik" Mały konstruktor Badawcze Mali sportowcy Matematyczne Muzyczne "Nutka" Informatyczne "Mali programiści"

ORGANIZACJA KÓŁ ZAINTERESOWAŃ W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

W przedszkolu, w oddziałach  II-VI prowadzone są zajęcia w ramach kół zainteresowań w oparciu o dzieci z danej grupy tak, aby nie następowało niepotrzebne mieszanie sie dzieci z innych oddziałów.  Zajęcia prowadzone są przez nauczycielki oddziału z wykorzystaniem  umiejętności/pasji nauczycielek i odbywają się w końcówce czasu pracy danego oddziału.

Cele ogólne kół zainteresowań:

-    rozbudzanie i pogłębianie zainteresowań i predyspozycji indywidualnych dzieci,
-    rozwijanie osobowości dziecka,
-    integrowanie różnych form pracy,
-    wspomaganie dzieci w odkrywaniu możliwości twórczych,
-    rozwijanie zdolności społecznych i emocjonalnych,
-    przygotowanie dzieci do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami,